• kolonie językowe 2015
  • obozy językowe
  • obozy językowe za granicą
  • angielski w Londynie
  • kolonie dla dzieci
  • Obozy językowe za granicą

Angielski pod Big Benem - kurs angielskiego w Londynie

obozy językowe w Londynie

Atrakcje kursu językowego w Londynie

Wyjazd do Londynu na kurs języka angielskiego to sama przyjemność! Czekają nas niezapomniane wrażenia, dużo dobrej zabawy w międzynarodowym środowisku i oczywiście język angielski w najczystszym wydaniu. Każdy kto uczy się angielskiego chcąc w krótkim czasie znacząco podnieść swoje językowe umiejętności powinien wyjechać na wakacyjny kurs języka angielskiego  - oczywiście do Londynu z legendarnym Big Benem.

Big Ben to dzwon umieszczony na jednej z wież londyńskiego parlamentu. Waży 14 ton i wisi na wysokości 106 metrów. Jego nazwa pochodzi od imienia sir Benjamina Halla, stojącego na czele robót budowlanych prowadzących do zawieszenia dzwonu w 1858 roku.

Tyle o samym Big Benie, bo zabytków w Londynie jest całe mnóstwo. Uczestnicząc w kursie języka angielskiego w Londynie poza nauką w szkole językowej realizowany jest bardzo ciekawy program rekreacyjny. To odwiedzanie najważniejszych muzeów i symboli Londynu, do których należy Pałac Buckingham, Pałac Westminster, czy diabelski młyn London Eye, ale także luźne wyjścia na miasto, czy imprezy integracyjne. Nie oznacza to jednak, że języka nie uczymy się poza zajęciami – wręcz przeciwnie. To właśnie w kawiarni, w pubie czy na koncercie osłuchujemy się z żywym językiem i ćwiczymy go w praktyce.

Co jeszcze przyciąga do Londynu?

Nigdzie indziej w Anglii nie doświadczymy tak specyficznego brytyjskiego klimatu, jak właśnie w Londynie. Kultura, sztuka i architektura, którą jesteśmy otoczeni zachwyca atmosferą dworu, tajemniczością, bogactwem i tradycją. Biorąc udział w kursie językowym w Londynie przenosimy się niemal do innego świata, który potrafi zaskoczyć blaskiem imponującej historii, ale też nowoczesności. Multikulturowość miasta nie tylko nadaje mu dynamiki, ale też pozwala turystom poczuć się komfortowo w obcym kraju, pośród ogromnej mieszkanki kultur i nacji.  

Jeśli tylko rozważamy wakacyjny wyjazd na kurs językowy, zwłaszcza za pierwszym razem wybierzmy Londyn. To świetny pomysł na połączenie nauki z poznawaniem bogatej kultury brytyjskiej i dobra zabawa w gronie rówieśników.