• kolonie językowe 2015
  • obozy językowe
  • obozy językowe za granicą
  • angielski w Londynie
  • kolonie dla dzieci
  • Obozy językowe za granicą

Kolonie dla dzieci bez strachu - kiedy wysłać dziecko na wakacje?

kolonie dzieci

Kolonie dla dzieci bez obaw

Każdy rodzic w pewnym momencie zadaje sobie pytanie kiedy i czy w ogóle posyłać swoje dziecko na kolonie? Wątpliwości budzi wiek dziecka, warunki socjalne, miejsce wyjazdu, a także przygotowanie kadry wychowawców.

Dziecko w wieku 8-10 lat nie jest całkowicie zaradne, będzie tęsknić, zostanie zaniedbane przez wychowawców, będzie się nudzić – rodzice mają miliony obaw przed wysłaniem swojej pociechy na pierwsze kolonie. Jednak zamiast zadręczać się wątpliwościami warto przyjrzeć się uważnie swojemu dziecku. Jego zachowanie dostarcza rodzicom wystarczających informacji o tym, czy jest gotowe na samodzielne wakacje. Większość lęków rodziców jest nieuzasadniona.

Kadra wychowawców jest bardziej wykwalifikowana, miejsca przemyślane, plan zajęć dopracowany, a oferta niesamowicie rozbudowana. Można wybierać między koloniami tematycznymi, językowymi, tenisowymi, z windsurfingiem, fitnessowymi a w tym koloniami zagranicznymi i tymi w Polsce. Obecnie łatwo zdobyć informacje o organizatorach kolonii – można porozmawiać z opiekunami, a nawet pojechać na miejsce, by ocenić standard opieki i zajęć.

Jak zachęcić dziecko do udziału w koloniach letnich

Jeśli nasza pociecha nie wyraża chęci kontaktu z rówieśnikami, nie warto na siłę wypychać jej do dużej grupy. Warto stopniowo oswajać dziecko z innymi dziećmi. Wiek dziecka nie jest żadną cezurą. Dużo istotniejsze jest jego nastawienie oraz jego zdolności  socjalizacyjne.

Duża praca leży po stronie rodziców. Warto spróbować posłać dziecko na jedno bądź dwudniowe wyjazdy i porozmawiać z nim o jego doświadczeniach.  Nawet takie krótkie mini kolonie uczą dziecko nowych umiejętności życiowych.

Wyjazd na kolonie to najlepsze wakacje

Dziecko na koloniach zaspokaja swoją naturalną dziecięcą ciekawość świata, a jednocześnie chęć sprawdzenia się w nowych sytuacjach. Przede wszystkim uczy się interakcji społecznych oraz samodzielności.

Bogata oferta dla dzieci proponuje kolonie tematyczne np. językowe, małych podróżników  Dzieci mogą rozwijać się i bawić w wybranym przez rodziców kierunku. Obecnie wychowawcy, to świetni animatorzy, którzy potrafią zaangażować dziecko do różnych aktywności. Dziecko w wieku 8-10 lat chłonie różnorakie umiejętności ,jak gąbka. Jednocześnie rodzą się w nim  pierwsze pasje i zainteresowania. Warto przedstawić dziecku wachlarz kolonii letnich, z którego będzie mogło wybrać te najciekawsze dla siebie.
 

Lęki na bok

Swój rodzicielski strach warto zachować dla siebie, a dziecko intensywnie obserwować i przygotowywać do kontaktów z rówieśnikami, od których się go nie uchroni. Jak przyjemniej uczyć się życia w społeczeństwie, jak nie na koloniach, wśród rówieśników, budując trwałe relacje i wspólne wspomnienia?

Zobacz programy obozów młodzieżowych i kolonii letnich - wakacje 2018: 

kolonie i obozy językowe

obozy windsurfingowe

obozy tenisowe

obozy fitness