• kolonie językowe 2015
  • obozy językowe
  • obozy językowe za granicą
  • angielski w Londynie
  • kolonie dla dzieci
  • Obozy językowe za granicą

Kolonie nad morzem, czy nad jeziorem? A może wybrać kolonie w górach?

kolonie nad morzem

Kolonie nad morzem, w górach, nad jeziorami - gdzie wysłać dziecko podczas letnich wakacji?

Stojąc przed wyborem kolonii letniej dla naszego dziecka musimy zdecydować jakiego rodzaju będzie to wyjazd – językowy, sportowy, artystyczny, ale także gdzie będzie się odbywał. Jeśli wiemy, że nasze dziecko kocha morze, wodę i wylegiwanie się na plaży wybór jest prosty. Alternatywą może być jednak wyjazd nad jezioro albo w góry – kolonie odbywają się w wielu pięknych zakątkach Polski. Należy jednak pamiętać, że miejsce odbywania się kolonii w dużej mierze zależy od jej rodzaju. Kolonie językowe odbywają się zarówno nad morzem, jak i w górach, ale są też takie, na które możemy pojechać wyłącznie w góry. Wybierając kolonię dla dziecka powinniśmy w pierwszej kolejności zdecydować jakiego rodzaju będzie to wyjazd, a dopiero potem gdzie ma się odbyć.

Kolonie nad morzem nie tylko dla miłośników sportów wodnych

Jeśli Twoja pociecha jest miłośnikiem pływania i plażowania ma do wyboru całe mnóstwo kolonii nad morzem. Począwszy od kolonii językowych, łączących naukę z odpoczynkiem, po kolonie żeglarskie, czy windsurfingowe – dla małych sportowców. Nad morzem odbywają się też liczne kolonie rekreacyjne, które łączą kilka dyscyplin np. kolonie wodne, ale także kolonie artystyczne – fotograficzne, plastyczne, taneczne, muzyczne. Coraz więcej jest też kolonii tematycznych – np. detektywistycznych, czy podróżniczych, które łączą rekreację z elementami przygody.  Dzieci mają więc całe mnóstwo możliwości, by wakacje spędzić nad Bałtykiem i rzeczywiście robią to bardzo chętnie. W końcu nadmorski klimat przede wszystkim sprzyja wypoczynkowi, a głównie po to dzieci wyjeżdżają na kolonie letnie.

Nad jeziorami organizowane są rozmaite kolonie dla dzieci

Kolonie nad jeziorami, np. na Mazurach, stanowią ciekawą alternatywę dla morza jeśli chodzi o kolonie wodne – np. windsurfingowe, czy żeglarskie. Jednak zdecydowanie będzie to najlepszy wybór jeśli chcemy wysłać dziecko na spływ kajakowy, kolonię jeździecką, czy rowerową. Wypoczynek nad jeziorami to niepowtarzalna okazja do zetknięcia się z dziką przyrodą i zdecydowanie mniej tłoczne ośrodki rekreacyjne. Wśród kolonii organizowanych nad jeziorami znajdziemy kolonie dla aktywnych: edukacyjno – przygodowe, survivalowe, paintballowe, militarne, ale także kolonie rekreacyjne, nastawione na intensywny wypoczynek. Dla najmłodszych organizowane są kolonie świata bajek, kolonie taneczne, młodego pirata. Jeśli nasze dziecko po raz kolejny wyjeżdża na letnią kolonię, może tym razem warto zmienić kierunek i zamiast nad morze wysłać je nad jezioro, w równie malownicze krajobrazy.

Kolonie w górach często wybierane podczas letnich wakacji

Niepowtarzalny klimat, piękne widoki, górskie szczyty – wszystko to czeka na uczestników kolonii w górach. Nawet jeśli będzie to kolonia językowa lub artystyczna, dzieci zawsze korzystają z uroków górskiego krajobrazu i walorów przyrodniczych tych pięknych terenów. Oprócz Tatr, w ofertach znajdziemy także kolonie w Karkonoszach – w Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Różnorodność ofert sprawia, że kolonie w górach cieszą się coraz większą popularnością. To już nie tylko kolonie wspinaczkowe, czy rowerowe, ale też kolonie modelarskie, małych naukowców, czy świata gier. Najciekawsze propozycje organizatorów na lato 2015 to kolonie z Harrym Potterem, Kolonie Klub Urwisa, Wakacyjne Szkoła Magii, Kolonie Indiana Jones.  Z pewnością znajdziemy dla naszego dziecka idealnie dopasowaną kolonię.
 

Wybór letniej kolonii może okazać się trudny. Jeśli nie wiemy, czym najbardziej będzie zainteresowane nasze dziecko, zacznijmy od wyboru miejsca – zdecydujmy czy będzie to morze, jezioro, czy góry. Potem możemy wybierać rodzaj i tematykę wyjazdu. Jeśli natomiast nasza pociecha ma konkretną pasję, będzie to główne kryterium wyboru i pozostanie nam już tylko wybór miejsca. Jedno jest pewnie – wobec tak różnorodnej i bogatej oferty jesteśmy wstanie zapewnić naszych pociechom wakacje pełne przygód i atrakcji.

Zobacz programy kolonii letnich na wakacje 2018: 

obozy językowe

obozy windsurfingowe

obozy tenisowe

obozy fitness

 

Programy obozów 2017 wg własnych kryteriów (30 organizatorów) >> wejdź do wyszukiwarki obozów młodzieżowych