• kolonie językowe 2015
  • obozy językowe
  • obozy językowe za granicą
  • angielski w Londynie
  • kolonie dla dzieci
  • Obozy językowe za granicą

Nauka języków obcych podczas wakacji - dlaczego warto?

obozy językowe 2017

Obozy językowe? Czy to dobry pomysł?

W dzisiejszych czasach bardzo dobra znajomość co najmniej jednego języka obcego to podstawa. Wymagają tego od nas pracodawcy, ale i otoczenie. Coraz częściej podróżujemy i coraz więcej obcokrajowców odwiedza nasz kraj. Nasi znajomi to towarzystwo międzynarodowe. Nie ma granic, podziałów. Jedyną przeszkodą jest znajomość języka.

Często podczas naszej szkolnej edukacji zapominamy, jak ważna jest nauka języka. Mimo że chodzimy na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne, wciąż nie możemy osiągnąć odpowiedniego poziomu.

Warto więc poświęcić kilka tygodni wakacji na naukę języków. Wówczas możemy skupić się na naszym celu – nadrobić zaległości i rozgadać się np. po angielsku czy niemiecku.

Obozy językowe w Polsce

Mamy kilka możliwości do wyboru. Jedną z nich są obozy młodzieżowe w Polsce. Organizowane w pięknych polskich kurortach wakacyjnych. W ten sposób uczestnicy otrzymują do 40 godzin nauki języka. Na obozach językowych stosowane są niekonwencjonalne metody nauczania, niespotykane w szkole. Stawia się na naukę metodą komunikacyjną, sprzyjającą przełamywaniu barier językowych. Takie obozy, to codzienny kontakt z językiem  podczas rannych zajęć i w czasie popołudniowych warsztatów językowych. Grupy są małe, więc każdy zostaje wciągnięty w rozmowę. Obozy językowe w Polsce umożliwiają uzyskanie szybkich postępów w krótkim czasie. Wystarczą więc dwa tygodnie aby zdolności językowe uczestników znacznie się poprawiły.

Obozy językowe za granicą

Innym skutecznym sposobem nauki języka są obozy językowe za granicą. Kursy prowadzone są w krajach takich jak: Anglia, Irlandia, Malta, Niemcy, Austria, Hiszpania czy Francja. W tym wypadku uczymy się języka nie tylko w renomowanych szkołach, ale także poza nimi. Zanurzamy się w języku, obcujemy z nim cały czas. Musimy wykorzystywać języki w codziennych sytuacjach. Bez naszej wiedzy umiejętności językowe zyskują kolejne poziomy. Wyjazdy na kursy językowe za granicą trwają minimum dwa tygodnie. Grupy językowe są międzynarodowe i nieliczne. Nauka za granicą pozwala uzyskać bardzo dobre efekty w jak najkrótszym czasie.

Nauka języków i turystyka

Wybierając naukę języka w wakacje nie tylko poprawiamy swoje umiejętności językowe, ale i spędzamy ciekawie czas. Obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci nad morzem czy w górach gwarantują niezapomnianą zabawę. Podróż do innego państwa jest wartością samą w sobie. Poznanie innej kultury, poznanie danego kraju z perspektywy jego mieszkańca – to rzeczy, których nie doświadczymy podczas normalnego urlopu wakacyjnego. Jest to ciekawa alternatywa na wakacje i doskonały sposób na naukę języka obcego.

Zobacz programy obozów młodzieżowych i kolonii letnich - wakacje 2018

obozy językowe

obozy windsurfingowe

obozy tenisowe

obozy fitness