• kolonie językowe 2015
  • obozy językowe
  • obozy językowe za granicą
  • angielski w Londynie
  • kolonie dla dzieci
  • Obozy językowe za granicą

Obóz językowy – dobry pomysł na wakacje

obozy językowe

 

W dzisiejszych czasach nauka języków obcych to zawsze dobry pomysł - inwestycja w rozwój intelektualny i zawodowy. Okazuje się też, że wyjazd na obóz językowy może być świetnym pomysłem na spędzenie lata – to nie tylko sposób na naukę języka, ale także atrakcyjna forma wakacyjnego wypoczynku.

Właśnie te podwójne korzyści sprawiają, że letnie obozy z nauką języka obcego cieszą popularnością wśród dzieci i młodzieży w różnym wieku. Jeśli tylko się zdecydujemy na wakacyjną naukę języka bardzo łatwo znajdziemy obóz, który pozwoli na odpoczynek, uprawianie ulubionych sportów, rekreację i wszystkie inne przyjemności związane z podróżowaniem po Polsce i świecie.

Obozy i kolonie językowe w Polsce najczęściej organizowane są nad morzem -  dzieci i młodzież wręcz uwielbiają plaże, kąpiele w morzu i wyjątkowy, nadmorski klimat.  W górach z kolei czerpią niemałą przyjemność z wędrówek górskimi szlakami,  mogą też spróbować bardziej ekstremalnych sportów, na przykład wspinaczki.  Te wszystkie atrakcje gwarantują dobrą zabawę i sprawiają, że udział w obozie językowym, mimo że wymaga wysiłku intelektualnego, to jednak przynosi dużo frajdy i satysfakcji.

Jeśli decydujemy się na zagraniczny obóz językowy dochodzą do tego cenne doświadczenia związane z podróżowaniem do obcych krajów.  Na obóz językowy za granicę najczęściej decydują się nastolatkowie, ale specjalne oferty obozów z opiekunem skierowane są również do starszych dzieci.

Zalety zagranicznego obozu językowego są oczywiste – szybciej chłoniemy język, w którym się na co dzień poruszamy. Uczymy się szybciej, bo w praktyce, a naszą naukę wspomagają dodatkowe wrażenia - poznawania obcej kultury i międzynarodowego środowiska.

Nie ma wątpliwości że kolonie i obozy językowe to mnóstwo korzyści – skuteczna nauka języka, ciekawie spędzony z rówieśnikami czas, rozwijanie pasji sportowych i podróżniczych.

Warto wybrać się do któregoś z europejskich krajów, ale także poza granice kontynentu. Jeśli tylko jesteśmy otwarci na świat i nowe doświadczenia – nie ma ograniczeń.  

 

Zobacz programy obozów językowych na wakacje 2019: 

Obozy językowe w Polsce

Obozy językowe w Anglii

Obozy językowe w Niemczech