• kolonie językowe 2015
  • obozy językowe
  • obozy językowe za granicą
  • angielski w Londynie
  • kolonie dla dzieci
  • Obozy językowe za granicą

Obóz windsurfingowy - co daje taki obóz?

obóz windsurfingowy

 

Co daje wyjazd na obóz windsurfingowy?

Obozy windsurfingowe to sposób na wakacje dla każdego!  Dla nastolatków aktywnych i pasywnych, dla zaawansowanych windsurferów i tych, którzy stawiają pierwsze kroki na tym polu.

 

Windsurfing a zdrowie

Czy windsurfing przeznaczony jest tylko dla osób wysportowanych? Otóż nie! Jest to sport idealny dla każdego, kto nie boi się wody i umie pływać. Żeby poczuć wiatr w żaglu, nie trzeba mieć sylwetki boskiego Apolla i genów sportowca. Na obozie windsurfingowym odnajdzie się każdy nastolatek.  Windsurfing jest idealnym sportem na poprawienie wydolności całego organizmu i jego wytrzymałości. Sport ten wzmacnia kręgosłup, nogi, ramiona, poprawia krążenie i działa korzystnie na pracę serca. To także ogromna praca charakteru, trenowanie swojej cierpliwości. Zanim uczestnik na prawdę poczuje wiatr w żaglu czeka go wiele upadków.

Obóz windsurfingowy daje możliwość obcowania z przyrodą. Podczas wielu miesięcy nauki w ławach szkolnych, w końcu można poczuć zew natury. Fani tego sportu podkreślają, że nic tak nie rozładowuje stresu i nie dostarcza tyle energii na kolejne miesiące nauki jak wakacyjny windsurfing.

Jaki obóz sportowy – warto polecić  obozy windsurfingowe

Windsurfing to sport bardzo dynamiczny. Dlatego nawet osoby, które wcześniej już surfowały odnajdą swoje miejsce na obozie. Zajęcia na poziomie średniozaawansowanym dają uczestnikom zajęć większą swobodę. Pozwalają lepiej poczuć deskę, samodzielnie pływać, a tym samym szkolić swoje umiejętności. Osoby na tym poziomie mogą wymieniać się między sobą różnymi wskazówkami, radami, zgłębiać swoją wiedzę na temat tego sportu.

Zajęcia na poziomie podstawowym przeznaczone są dla osób początkujących. Wyjazd taki można potraktować dwojako: jak próbę czegoś nowego, bądź początek przygody na całe życie.  Uczestnik podczas dwutygodniowych zajęć uczy się: podstawy żeglowania, podnoszenia żagla z wody, żeglowania na halsie, ostrzenie/odpadanie czy obrotów deską pod wiatr.
 

Windsurfing - współczesne esperanto

Windsurfing, to jeden z najpopularniejszych sportów wakacyjnych. Cieszy się dużym zainteresowaniem na całym świecie. Biorąc udział w obozach windsurfingowych w Polsce wpisujemy się w historię tego sportu w naszym kraju, a tym samym dołączamy do międzynarodowego towarzystwa surferów. Budujemy międzykulturową nić porozumienia - język, który łączy tysiące ludzi na całym świecie.

Ucząc się windsurfingu w Polsce, u wykwalifikowanych instruktorów, uczestnicy zdobywają umiejętności, których nie powstydzą się na zagranicznych windsurfingowych wyjazdach.

Podsumowując – obóz windsurfingowy pozytywnie wpływa na zdrowie, stan umysłu, charakter nastolatka, wzbogaca go o nowe doświadczenia i otwiera międzynarodową drogę rozwoju.

Zobacz programy obozów młodzieżowych i kolonii letnich - wakacje 2018

obozy windsurfingowe

obozy językowe

obozy tenisowe

obozy fitness