• kolonie językowe 2015
  • obozy językowe
  • obozy językowe za granicą
  • angielski w Londynie
  • kolonie dla dzieci
  • Obozy językowe za granicą

Obozy językowe 2018 - za granicą czy w Polsce?

obóz językowy 2018

 

Wakacyjny obóz językowy to bardzo dobry pomysł na szybką i efektywną naukę języka.

Młodzież, decydująca się na taki obóz, łączy zajęcia językowe z wakacyjnym wypoczynkiem i zabawą ze znajomymi. Niezależnie od tego, czy będzie to obóz zagraniczny, czy w kraju, jest to dobra inwestycja w rozwój, ale też okazja do ciekawych podróży.

Biorąc pod uwagę kwestie finansowe, większość osób zdecyduje się na obozy językowe organizowane w Polsce. Ale mimo, że obozy zagraniczne wymagają większych nakładów finansowych, to jednak dają możliwość nauki języka w naturalnym środowisku, co stanowi ich przewagę i zwiększa ich efektywność. Trzeba jednak pamiętać, że najważniejsze jest zaangażowanie i motywacja do nauki i niezależnie od miejsca, wyjazd na obóz językowy zawsze przynosi widoczną poprawę umiejętności językowych.

Obozy językowe Polsce są wciąż bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży, dając możliwość spędzenia czasu w pięknych zakątkach – nad morzem, w górach, nad jeziorami. Warunki zapewnione przez organizatorów umożliwiają spokojną naukę języka i aktywny wypoczynek na łonie natury.

Obozy językowe w Polsce- jakich języków można się uczyć?

W ofertach obozów językowych w Polsce znajdziemy obozy z nauką języka angielskiego, niemieckiego, ale także hiszpańskiego i polskiego dla obcokrajowców - choć te dwa ostatnie języki nie są tak popularne i niewielu organizatorów ma w ofercie  tego rodzaju obozy.

Na obozach krajowych języka uczą polscy lektorzy, a na wyższych poziomach zaawansowania również native speakerzy. Codzienne warsztaty językowe prowadzone są w ciekawej i dynamicznej formule, po to, by jak najdłużej przykuć uwagę uczniów. To trudne zadanie, ale wykwalifikowana kadra i organizatorzy radzą sobie, dzięki dobrze zaplanowanemu programowi obozu. Młodzież bierze udział w licznych wycieczkach, zwiedza atrakcyjne turystycznie miejsca, uprawia sporty, spędza sporo czasu na zabawie i integracji. Atutem krajowych obozów językowych jest niższa cena, w stosunku do wyjazdów zagranicznych, a także krótszy czas oraz niższe koszty dojazdu na miejsce.

Obozy jezykowe za granicą - jaka jest różnica?

Z kolei obozy językowe za granicą to  sposób na dalekie i pełne pozytywnych wrażeń podróże połączone z nauką języka w naturalnym środowisku. Są to niestety obozy droższe od obozów krajowych, ale to oczywiste w przypadku każdego wyjazdu za granicę. Warto jednak pamiętać, co zyskujemy decydując się na obozy językowe za granicą. Po pierwsze czeka nas intensywna nauka języka zarówno na warsztatach językowych, jak również w czasie wolnym, a także nowe krajobrazy, atrakcje turystyczne, zwiedzanie historycznych miejsc. Zdecydowanie jest to świetna wakacyjna propozycja dla tych, którzy lubią dalekie podróże, nawiązywanie nowych, międzynarodowych znajomości.

Decydując się na obóz językowy powinniśmy więc zwrócić uwagę nie tylko na program nauki, ale także część rekreacyjną, która jest ważnym uzupełnieniem dnia. Czy będzie to sport, wycieczki, czy wylegiwanie się na plaży – najlepiej wybrać to,  co lubimy. Oczywiście pamiętajmy, że celem każdego obozu językowego jest intensywna nauka języka, ale w bardziej przystępnej formie, w ciekawym, wakacyjnym otoczeniu.

 

Obozy językowe w Polsce na lato 2018:

Obóz języka angielskiego – Dźwirzyno

Obóz  języka niemieckiego – Dźwirzyno

Obóz języka hiszpańskiego – Dźwirzyno

Obóz języka polskiego dla obcokrajowców – Dźwirzyno

Obóz języka angielskiego – Zakopane

Obóz języka polskiego – Zakopane

Polish language camp for foreigners