• kolonie językowe 2015
  • obozy językowe
  • obozy językowe za granicą
  • angielski w Londynie
  • kolonie dla dzieci
  • Obozy językowe za granicą

Obozy sportowe - windsurfingowe, tenisowe, a może obozy fitness?

obozy sportowe 2017

Obozy sportowe to najbardziej popularne obozy młodzieżowe organizowane latem, zarówno nad morzem, w górach, jak i nad jeziorami. Młodzież planując wakacyjne wyjazdy chętnie wybiera obozy windsurfingowe, tenisowe, obozy fitness.

Obozy windsurfingowe to świetny pomysł na wakacyjną aktywność i odpoczynek nad wodą. To sport dla każdego - wystarczy lubić wodę, sport i już można próbować swoich sił na desce windsurfingowej. Wcale nie trzeba mieć super kondycji, wystarczą chęci i wytrwałość podczas treningów. Reszta należy do instruktorów, których zadaniem jest nauczenie młodych surferów podstaw technicznych, ale też zarażenie ich pasją do uprawiania tego wodnego sportu. Udział w obozie windsurfingowym to oprócz nauki surfowania także okazja do popracowania nad kondycją i ogólną sprawnością. Atutem są także piękne nadmorskie krajobrazy, niepowtarzalny klimat, wspaniała pogoda.

Podobnie obozy tenisowe, które również mogą odbywać się nad morzem, ale nie tylko. Wakacyjny klimat sprzyja wszelkim aktywnością, a do tych ulubionych należy także tenis. Ośrodki, w których odbywają się obozy tenisowe są świetnie wyposażone, młodzież korzysta z profesjonalnych kortów, ma do dyspozycji boiska sportowe, baseny, sale rekreacyjne. Udział w obozie tenisowym to sposób na naukę gry w tenisa od podstaw, ale także okazja do doskonalenia różnych technik gry, do poprawy koordynacji oraz wzmocnienia kondycji. Dodatkowo biorąc udział w zorganizowanych obozach tenisowych nie musimy martwić się o sprzęt, bo w ośrodkach sportowych możemy wypożyczyć odpowiedni sprzęt, który dodatkowo pomogą nam dobrać instruktorzy tenisa.

Ciekawą alternatywą na aktywne lato jest udział w obozie z fitnessem. To dość nowa propozycja organizatorów, która jednak z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży. Szeroki zakres programu sportowego pozwala uczestnikom nie tylko na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także na zadbanie o sylwetkę oraz wzmocnienie kondycji. Zajęcia sportowe podczas obozu prowadzą profesjonalni instruktorzy i trenerzy, a są to m.in. ćwiczenia ogólnorozwojowe, ćwiczenia z wykorzystaniem gum Thera Band, na drabince koordynacyjnej, z piłkami gimnastycznymi, z linami. Treningi są uzupełniane  biegami kondycyjnymi, czy strechingiem, a istotnym dodatkiem są także warsztaty z dietetykiem, które pozwalają na przygotowanie indywidualnej diety.

W ofertach na lato znajdziemy bardzo ciekawe propozycje obozów sportowych. Jeśli mamy wątpliwości, na który obóz się zdecydować warto wybrać któryś z powyższych, w zależności od naszych zainteresowań. Nie bez powodu obozy windsurfingowe, tenisowe i fitness cieszą się największą popularnością wśród młodzieży.

 

Zobacz programy obozów młodzieżowych i kolonii letnich - wakacje 2018

obozy językowe

obozy windsurfingowe

obozy tenisowe

obozy fitness