• kolonie językowe 2015
  • obozy językowe
  • obozy językowe za granicą
  • angielski w Londynie
  • kolonie dla dzieci
  • Obozy językowe za granicą

Obozy tenisowe? Dlaczego warto jechać na tego typu obozy młodzieżowe?

obozy tenisowe 2017

 

Dlaczego warto jechać na obozy tenisowe?

Obozy tenisowe to jedne z najbardziej popularnych obozów sportowych, na jakie wybierają się dzieci i młodzież podczas letnich wakacji. 

Nie trzeba być pasjonatem gry w tenisa – na obozie można zacząć naukę zupełnie od podstaw. Ale udział w obozie to nie tylko sport, ale także świetna okazja do odpoczynku i dobrej zabawy w gronie rówieśników.

Sport i odpoczynek na obozie tenisowym

Na obóz tenisowy może wybrać się w zasadzie każdy, kto lubi sport i aktywne spędzanie wolnego czasu.  Podczas letnich wakacji warto wybrać się w piękne plenery, a dodatkowo uprawiać sport i tym samym realizować swoje pasje. Obozy tenisowe odbywają się najczęściej nad morzem, dlatego na ich uczestników czekają także pozasportowe atrakcje. Można wziąć udział w kursie windsurfingu, żeglarstwa, albo po prostu poleżeć na plaży. Oprócz intensywnego wysiłku na treningach program obozu przewiduje również czas na regenerację i odpoczynek w pięknej nadmorskiej atmosferze.

Obóz sportowy dla pasjonatów tenisa

Tenis jest bardzo popularną dyscypliną sportu, którą dzieci i młodzież chętnie uprawia również podczas roku szkolnego. Wakacje są jednak okazją do podniesienia sportowych umiejętności w krótkim czasie. Zajęcia prowadzą profesjonalni trenerzy, którzy dzięki indywidualnemu podejściu pomagają poprawiać technikę i konkretne elementy gry.  Podczas codziennych treningów uczestnicy obozu ćwiczą forhend, bekhend, volley i smecz, pracują nad serwisem i odpowiednim sposobem poruszania się po korcie. Zajęcia służą również poznaniu szczegółowych zasad gry w tenisa, co dodatkowo pomaga uzyskiwać lepsze wyniki podczas rozgrywanych meczy. Na zakończenie obozu tenisowego organizowane są turnieje, będące okazją do zmierzenia się z rówieśnikami i sprawdzenia swoich umiejętności.

Zobacz programy obozów młodzieżowych i kolonii letnich - wakacje 2018

obozy tenisowe

obozy windsurfingowe

obozy językowe

obozy fitness