• kolonie językowe 2015
  • obozy językowe
  • obozy językowe za granicą
  • angielski w Londynie
  • kolonie dla dzieci
  • Obozy językowe za granicą

Obóz językowy w Londynie – co zwiedzać?

obóz językowy w Londynie

 

Dlaczego obozy w Londynie są tak popularne?

Przede wszystkim typowo angielski klimat – tradycja,  królewska etykieta, powiew historii i bogactwo kultury. Z drugiej strony Londyn zachwyca swoją nowoczesnością, tętni życiem zarówno w ciągu dnia, jak i nocą, jest multikulturowy. Jego różnorodność i atrakcje przyciągają rzesze turystów, również tych, którzy w Londynie chcą podszlifować swój angielski podczas wakacyjnych obozów językowych. To idealne miejsce na naukę języka, bo osłuchujemy się z najdoskonalszą odmianą angielskiego, a dodatkowo wnikamy w bogactwo i różnorodność kulturową Londynu. Taki wyjazd nie tylko poprawia nasze językowe umiejętności, ale także dostarcza wiele ciekawych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.

Jakie atrakcje czekają na obozie językowym w Londynie?

Nauka języka angielskiego to nie wszystko - drugi, równie ważny element każdego obozu językowego w Londynie to program dodatkowy obejmujący rozmaite atrakcje turystyczne, wycieczki, spotkania kulturalne, zajęcia rekreacyjne.  O ile skuteczność obozu będzie polegała na wyborze sprawdzonej szkoły językowej, o tyle wrażenia z całego pobytu będą związane właśnie z dodatkowymi atrakcjami, jakie przygotuje dla uczestników obozu językowego organizator. Niezależnie od intensywności programu dodatkowego nie powinno w nim zabraknąć zwiedzania najważniejszych miejsc – symboli Londynu, które każdy z nas, nie będąc nigdy w Anglii, zna. Będzie to słynna wieża zegarowa Big Ben, diabelski młyn – London Eye, królewski Pałac Buckingham, czy zielony Hyde Park.

Nie może zabraknąć przejażdżki piętrowym czerwonym autobusem, zwłaszcza że to przyjemny i szybki sposób na zwiedzanie.  Programy niektórych obozów językowych przewidują wejścia do najważniejszych muzeów i galerii Londynu, a jest ich całkiem sporo. Obowiązkowo trzeba zajrzeć do Natural History Museum z 70 milionami eksponatów oraz do Museum of London, które posiada największe archiwum archeologiczne w Europie.  Warto dodać, że do wielu muzeów wstęp jest bezpłatny, co cieszy nie tylko miłośników sztuki, ale każdego kto chce poznać historię Anglii w niebanalny sposób. Londyńskie muzea i galerie sztuki są bardzo nowoczesne,  spełniając oczekiwania zarówno dorosłych, jak i dzieci.

 

Londyn atrakcyjny dla każdego

Zwiedzanie i wycieczki to nie wszystko. Na obozie językowym w Londynie poznajemy miasto i kraj nie tylko pod kątem turystycznym. To okazja do poznania ludzi, angielskiej kultury i kuchni. Podczas obozu językowego organizowane są wyjścia na koncerty, do pubu, na obiad do restauracji. To okazja do nawiązywania międzynarodowych znajomości i oczywiście trenowania języka w praktyce. Wyjazd na obóz językowy do Londynu to podróż językowa, ale też kulturalna i rozrywkowa. Każdy kto uczy się języka angielskiego choć raz powinien wybrać się do tego niezwykłego miasta.

Zobacz szczegółowe programy obozów językowych w Londynie

Obóz językowy w Anglii z opiekunem - English in Action z Harrym Potterem

Obóz językowy w Londynie Twickenham z opiekunem