• kolonie językowe 2015
  • obozy językowe
  • obozy językowe za granicą
  • angielski w Londynie
  • kolonie dla dzieci
  • Obozy językowe za granicą

Obozy i kolonie tematyczne. Najlepsze wakacje?

kolonie nad morzem

 

Obozy i kolonie to świetna perspektywa spędzenia wolnego czasu, relaksu oraz nawiązania nowych znajomości i przyjaźni. To także czas, który warto przeznaczyć na rozwijanie zainteresowań oraz hobby. Zorganizowane wyjazdy tematyczne stwarzają możliwość dzielenia pasji z innymi  oraz spędzenia aktywnie i wartościowo czasu.

Biura podróży prześcigają się w tworzeniu ofert obozów i kolonii. Najczęściej jednak program obejmuje jedynie zabawę, zwiedzanie miasta, dyskoteki czy zabawę na plaży. Alternatywą dla takich wakacji lub ferii są obozy tematyczne, które łącząc przyjemne z pożytecznym oferują również naukę i rozwój pasji.  Propozycji jest tak wiele, jak zainteresowań, dlatego każdy rodzic znajdzie coś idealnego dla swojego dziecka. Popularnością cieszą się kolonie i obozy  językowe, jak również  obozy windsurfingowe, obozy tenisowe, obozy fitness, żeglarskie, taneczne, sportowe, artystyczne czy muzyczne.

Kolonie tematyczne mają wiele zalet, można na nich poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach oraz ambitnie spędzić czas.

Zastanawiając się nad wyborem odpowiednich kolonii tematycznych dla dzieci, warto wiedzieć czego się od nich oczekuje. Jeśli chcemy aby dziecko w czasie wakacji kontynuowało naukę języka obcego, najlepszą decyzją będą kolonie i obozy językowe. Taki wyjazd ma sporo zalet. Przede wszystkim umożliwia stały kontakt z językiem w trakcie wielu zajęć i warsztatów. Pomaga również przełamać bariery językowe i uzyskać szybkie w postępy w nauce w krótkim czasie.

Należy pamiętać, że kolonie i obozy to również czas kiedy dziecko powinno odpocząć i dobrze się bawić. Dlatego należy szukać ofert obozów i kolonii, które zapewniają wiele atrakcji i posiadają bogaty program   sportowo-rekreacyjny.  Czyli takich, gdzie dodatkowo dziecko może na przykład skorzystać z nauki gry w tenisa, windsurfingu czy tańca. Czas wolny powinien być ciekawie zorganizowany w postaci gry w siatkówkę koszykówkę, zabaw konkursowych i wieczorków filmowych.

Bardzo ważny jest sprawdzony organizator obozów i kolonii, któremu ze spokojem można powierzyć  własną pociechę. Powinna być zapewniona całodobowa opieka pedagogiczna i medyczna. Istotne jest również miejsce do którego organizowany jest wyjazd oraz warunki zakwaterowania.

Jeśli wszystkie powyższe warunki zostaną spełnione, można mieć pewność, że dziecko spędzi bezpieczne i produktywne wakacje.

Takie, na których nie tylko będzie zdobywało nowe umiejetności, ale również świetnie spędzi się czas.

Zobacz programy obozów młodzieżowych i kolonii letnich - wakacje 2019

obozy językowe