• kolonie językowe 2015
  • obozy językowe
  • obozy językowe za granicą
  • angielski w Londynie
  • kolonie dla dzieci
  • Obozy językowe za granicą

Obozy nad morzem czy w górach?

obozy młodzieżowe nad morzem i w górach

 

Obozy młodzieżowe - w górach czy nad morzem

Chcąc wyjechać w wakacje na kolonie bądź obóz, aby wyjazd był udany, należy zastanowić się nad każdym szczegółem. Co chcemy robić w czasie obozu i jakie otoczenie nam najbardziej odpowiada? Miłośnik morza nie spędzi miło czasu w górach. Nawet jeśli oferta będzie niesamowicie atrakcyjna.

Obóz nad morzem

Obóz nad morzem skierowany jest do  fanów „leniuchowania” na plaży oraz sportów wodnych.

Nie należy jednak kojarzyć obozów nad morzem wyłącznie z biernym plażowaniem. Dobrze zorganizowany obóz, to bogaty program rekreacyjno – turystyczny. Nadmorskie miejscowości słyną z pięknych, czystych plaż oraz miast z bogatą historią, które zachęcają do zwiedzania. Tu można poczuć prawdziwy wakacyjny klimat. Rejsy statkiem, kąpiele w morzu Bałtyckim, zwiedzanie zabytków, uprawianie sportów wodnych.

Decydując się na obozy nad morzem możemy wykupić zajęcia fakultatywne takie jak kursy żeglarstwa czy windsurfingu, które pomagają się zrelaksować po wielu miesiącach nauki.

Nastolatek na obozie w górach

Obóz w górach to propozycja skierowana zdecydowanie dla osób aktywnych, które lubią podziwiać naturę. Jadąc w góry nie możemy pozwolić sobie na tak częste leniuchowanie, jak nad morzem. W górach jest się w ciągłym ruchu. Do przebycia jest wiele szlaków, zwiedzanie wielu miejsc. Góry za każdym razem zaskakują czymś innym. Nie sposób się w nich nudzić. To idealny sposób na spędzenie aktywnych wakacji.  Organizatorzy układają harmonogram wycieczek w taki sposób aby był dla uczestników obozów ciekawy. To nie tylko chodzenie, ale także bogaty program rekreacyjno – turystyczny, wyjścia na baseny czy wyjazdy zagraniczne.

Udane wakacje, to wakacje choć trochę odpowiadające naszym wyobrażeniem. Pamiętajmy, żeby nie dostosowywać się na siłę do panujących mód. Przed wyborem obozu dokładnie przemyślmy swoją decyzję.

Zobacz programy obozów młodzieżowych i kolonii letnich - wakacje 2018: 

obozy językowe

obozy windsurfingowe

obozy tenisowe

obozy fitness