• kolonie językowe 2015
  • obozy językowe
  • obozy językowe za granicą
  • angielski w Londynie
  • kolonie dla dzieci
  • Obozy językowe za granicą

Nauka języka polskiego dla obcokrajowców - obozy z polskim

Obozy językowe z nauką polskiego

Ponoć język polski należy do jednych z trudniejszych na świecie. Coś w tym jest… Odmiana przez przypadki, wieloznaczność słów i charakterystyczna szeleszcząca wymowa - trudna do przyswojenia przez obcokrajowców.

Jednak z roku na rok coraz więcej obcokrajowców decyduje się uczyć tego dziwnego języka. Co ciekawe często są to osoby niepowiązane w żaden sposób z naszym krajem.

Przykładem mogą być organizowane obozy i kolonie językowe z językiem polskim dla obcokrajowców. Równolegle z nauką innych języków, takich jak niezwykle popularny angielski i niemiecki, przebiegają lekcje z języka polskiego. Dzieci i młodzież z całego świata przyjeżdża do polskich miejscowości nad morzem i w górach z chęcią nauczenia się języka polskiego.

Obozy z językiem polskim to międzynarodowe towarzystwo

Uczestnicy kolonii i obozów pochodzą z najodleglejszych zakątków świata, od polskich sąsiadów, takich jak Ukraińcy, po obywateli Chin. Często, choć (tak jak wspominaliśmy) nie zawsze, są to osoby związane z Polską poprzez swoich przodków, którzy byli zmuszeni do emigracji.  Bywa też tak, że uczestnicy obozów z językiem polskim, to po prostu młodzież ciekawa innej kultury, chcąca się rozwijać językowo i towarzysko.

Zajęcia z języka polskiego prowadzą wykwalifikowani native speakerzy, na każdym poziomie zaawansowania. Zajęcia prowadzone są w bardzo ciekawy, angażujący sposób. Stawia się przede wszystkim na komunikację, żywy język, który można wykorzystać w praktyce. Na koloniach i obozach dla obcokrajowców język polski staje się pomostem, który łączy różne światy. Taka wymiana kulturowa bardzo wzbogaca wiedzę uczestników. Znajdując się w nowym miejscu, otoczeni obcym językiem poszerzają swoje horyzonty poznawcze.

Często zdarza się tak, że uczestnicy takich wyjazdów zostają w Polsce na kilka turnusów. Często też wracają do Polski w kolejnych latach, do znanych bądź nowych miejscowości. Czasem taka podróż językowa kończy się tym, że uczestnicy kolonii i obozów językowych wybierają studia w Polsce, a nawet osiedlają się tu na stałe.

Zobacz obozy z polskim - nad morzem

Polish language summer camp - offer in English

Zobacz programy innych obozów na wakacje 2018: 

obozy językowe

obozy windsurfingowe

obozy tenisowe

obozy fitness

obozy z polskim